Katica Janeva tani më 3 ditë nuk po paraqitet në punë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Katica Janeva tani më 3 ditë nuk po paraqitet në punë

Prokurorja Speciale Publike, Katica Janeva tanimë 3 ditë nuk po paraqitet në vendin e saj të punës.

Nga PSP kanë informuar se Janeva deri sot nuk ka dorëzuar arsyetim për mungesën e saj, e as ndonjë kërkesë për pushim mjekësor.

Siç e dimë, Janeva të hënën dha dorëheqje e cila do të hyjë në fuqi sapo të sillet ligji i ri me të cilin do të rregullohet statusi i Prokurorisë Speciale Publike dhe sapo të zgjedhet zëvendësi i saj. Sipas statusit të deritanishëm të Prokurorisë, mandati i saj përfundon më 15 shtator.

Janeva në opinion lidhet me lëndën e Prokurorisë Themelore “Reket” ku, si të dyshuar u arrestuan dhe i’u caktua masa e paraburgimit Bojan Jovanovskit – Boki 13 dhe Zoran Mileski – Kiçeec./Zhurnal.mk

Related posts

Përkeqësohet situata Tetova dhe Shkupi vazhdojnë të kryesojnë listën me numrin më të madh të të infektuarve,sot 4 viktima dhe 219 raste të reja

Televizioni Koha

Zaev takon Macronin e Merkelin: BE të veprojë që mos të dëshpërohet populli ynë

Televizioni Koha

KE: Kufizimi i udhëtimeve jothelbësore të zgjatet deri më 15 qershor

Televizioni Koha

Leave a Comment