Lajmi i Ditës Maqedoni

Kërkohet pensionimi i arsimtarëve me përvojë 30 vjeçare në zonat malore

Në vigjilje të protestës dhe shprehjes së paknaqësisë dhe shtyerjes së fillimit të vitit shkollor, vendet kondrinoro-malore këkojnë pensionimin e arsimtarëve me përvojë 30 vjeçare. Ca burime nga këto fshatra, thonë se kjo kërkesë e fshatrave është propozuar disa herë me rradhë edhe tek Sindikata e Arsimit, por e njëjta nuk e ka përifillur këtë kërkesë. Nga këto fshatra thonë se kjo këkesë nga ana e SASHK-ut, nuk është përfillur sepse 90% e shkollave dhe punonjësve në këto zona janë shqiptarë./Gazeta Lajm

Related posts

Zaev: Vetëm ne kemi të drejtë të mendojmë për koalicion me partitë shqiptare

Televizioni Koha

Llaskarcë, vendi i përgjakur mbulohet me lule

Televizioni Koha

Zaevi ftoi Mickoskin, Ahmetin dhe Selën në takim të liderëve

Televizioni Koha

Leave a Comment