Këshilltari i Pacollit e pyet këshilltarin e Kurtit a e njeh pavarësinë e Kosovës – Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Këshilltari i Pacollit e pyet këshilltarin e Kurtit a e njeh pavarësinë e Kosovës

Këshilltari i kreut të AKR’së, Behgjet Pacollit, Naim Murseli i ka drejtuar disa pyetje këshilltarit më të ri të emëruar në zyrën e kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurtit, Cvetko Velkjovic.

Murseli e ka pyetur Veljkovic se a duhet që të kërkojë Serbia falje për gjenocidin në Kosovë si dhe a e njeh pavarësinë e Kosovës.

“Mos fshij komente, por përgjigju si këshilltar i kryeministrit që jeni”, ka shkruar Murseli.

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar dje si këshilltar të tij dhe udhëheqës të Zyrës për Çështje të Komuniteteve, Cvetko Veljkovic. Për të nuk u dhanë shumë detaje, përveç se u tha se është ekonomist me profesion dhe vjen nga Shtërpca. Megjithatë, më vonë u pa se ndër vite ai kishte bërë jo rrallë thirrje nacionaliste kundër shqiptarëve.

Related posts

Arrestohet një 17 vjeçar që në Tik-Tok ka publikuar pamje duke djegur zona publike

Televizioni Koha

KOMISIONI PËR SËMUNDJE INFEKTIVE PROPOZON MASA TË REJA, ORA POLICORE DO TË FILLOJË NË 24:00

Televizioni Koha

Rashidi: 27 Prilli ishte kthesa për anëtarsim në Nato

Televizioni Koha

Leave a Comment