Konfirmohen 39 viktima nga tërmeti, ja lista me emrat – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni Rajon

Konfirmohen 39 viktima nga tërmeti, ja lista me emrat

Ministria e Mbrojtjes ka publikuar listën me 39 viktimat e tërmetit që goditi vendin në 26 nëntor.

Në Durrës, në total 15 viktima, të identifikuar si më poshtë:
Bajram Hajdarmataj, 54 vjeç, gjetur në L. 13.
Amelia Lala, 8 vjeç, gjetur në L.17.

Sadik Qato, 85 vjeç, gjetur në L 13.

Isah Abazi, 29 vjeç, banues në L.13

Esiela Karanxha, 8 vjeçe, gjetur në L. 18.

Flatar Zenelaj, 64 vjeç, gjetur në L. 13.

Eviola Broshka, 28 vjeç, gjetur në L. 18.

Kristi Reçi, 24 vjeç, gjetur në L. 18.

Sehadete Lala, 79 vjeç, gjetur në L. 18.

Diana Karanxha, gjetur në L. 18.

Eduart Reçi, gjetur në L. 18.

Shemsedin Abazi, gjetur në L. 13.

Dolora Reçi, 49 vjeç, gjetur në L. 18.

Klaus Reçi, 21 vjeç, gjetur në L. 18.

Griselda Lala, 22 vjeç, gjetur në L. 17.

Krujë, 23 viktima në total, të identifikuar si më poshtë:

Bukurije Leka

Erisa Cara

Ariela Lala, 4 vjeç

Fatmira Cuka, 44 vjeç

Selvie Lala, 77 vjeç

Saimir Greku

Kristjan Preçi, 26 vjeç

Sardi Cuka, 18 vjeç

Hajrie Vata 65 vjeçe

Klevis Çupi (Aliu), 34 vjeç

Drita Cakoni

Pëllumb Greku, 57 vjeç

Çelike Greku, 57 vjeç

Hajredin Çupi, 66 vjeç

Kastriot Cakoni, 58 vjeç

Fatmira Cara vjeç 54

Hasan Cara vjeç 16

Roledi Vata vjeçe 3

Suada Hysa, vjeç 18

Ankthi Cara vjeç 65

Adelina Kabili, vjeç 20

Almir Cara, vjeç 26

Stela Zvergeci vjeç 20, e fejuara e Almir Carës, nga Korça

Lezhë-Mamurras

Ersid Agim Hoxhalli, 32 vjeç (i aksidentuar)

© SYRI.net

Related posts

Dita nis me kthjellime dhe vranësira të lehta, por si do të ndryshojë moti orët në vijim

Televizioni Koha

MSH-Maqedoni: 87% e të infektuarve nuk ka janë vaksinuar, asnjë viktimë në mesin e të vaksinuarve

Televizioni Koha

Nuk ka raste të reja të koronavirusit, kompetentet dhe ekspertët thonë se nuk ka vend për panik

Televizioni Koha

Leave a Comment