23/03/2023
11.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kontrolluan më shumë se 300 tonë mbeturina për ta gjetur kuletën e humbur

Punonjësit e kanalizimeve në Emiratet e Bashkuara Arabe kontrolluan më shumë se 300 tonë mbeturina për të gjetur një portofol që ishte hedhur aksidentalisht në plehra.

Louie Gabilagon, një menaxhere e lartë për kompaninë e menaxhimit të mbeturinave Bee’ah, tha se një punonjëse e kujdesit shëndetësor nga Filipinet kontaktoi biznesin rreth orës 10 të mëngjesit më 27 dhjetor për të raportuar se portofoli i saj përfundoi aksidentalisht në një kosh në zonën Al Fayhaa të Sharjah natën e kaluar.

“Koha ishte thelbësore pasi kishin kaluar disa orë. Bazuar në përshkrimin e lokalitetit, ne gjetëm kamionin që kishte tërhequr kazanin në stacionin tonë të transferimit në Zonën Industriale 12” i tha Gabilagon Khaleej Times.

Gabilagon tha se punëtorëve iu desh të kontrollonin më shumë se 300 tonë plehra.

“Ishte një rezervë kaq masive saqë na u desh të sillnim një ekskavator me rrota për të shpërndarë mbeturinat në mënyrë që punëtorët të mund t’i shoshitnin. Përfundimisht, njëri prej tyre nxori portofolin dhe e mbajti lart si një trofe të çmuar,” tha ai.

Gruaja që kishte humbur portofolin ishte në vendngjarje kur u gjet.

“Ishte një moment emocionues”, tha Gablilagon./21Media

Të fundit