Koronavirusi, 500 mijë teste dërgohen në SHBA nga Italia – Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Koronavirusi, 500 mijë teste dërgohen në SHBA nga Italia

Mbi 500 mijë tamponë për të bërë testet e koronavirusit u dërguan nga Italia në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me një avion të aeronautikës ushtarake amerikane, të nisur nga Aviano.

Ky fakt u bë me dije me anë të një deklarate nga Pentagoni, ku kitet do të shpërndahen në zona të ndryshme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ngarkesa e transportuar në bordin e një avioni C-17, mbërriti në aeroportin e Memphis, për tu shpërndarë më tej me linjën ndërkombëtare Fedex.

Kitet dhe tamponët në fjalë për testimin e koronavirusit, u dërguan nga një prodhues italian.

Në SHBA deri më tani numri i të prekurve nga Covid-19, ka shkuar në 14366, mes tyre 217 viktima. /a.y/noa.al

Related posts

Janeva në gjendje të rëndë shëndetësore, mbrojtja kërkon heqjen e paraburgimit

Televizioni Koha

Kon: Kufiri i Serbisë me Maqedoninë e Veriut hapet më 1 qershor për shkak të asaj që nuk është vatër e koronavirusit

Televizioni Koha

Harmonizimi i fito-kontrolleve të produkteve të gatshme bujqësore si mundësi për zhvillimin e shkëmbimit tregëtar Shqipëri – Maqedoni e Veriut

Televizioni Koha

Leave a Comment