Koronavirusi i prek edhe punëtorët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë – Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Koronavirusi i prek edhe punëtorët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë

Një zyrtar i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka thënë të martën se dy anëtarë të stafit të kësaj organizate janë konfirmuar si të infektuar me koronavirus.

“Këta dy persona ishin larguar nga zyret dhe më pastaj në shtëpi kanë shfaqur simptoma. Pas testimit, u zbulua se ata janë të infektuar me virusin Covid-19”, tha zëdhënësi i OBSh-së, Christina Lindmeier.

“Prandaj i kemi dy raste të konfirmuara”, tha ia para gazetarëve.

Ndryshe, Organizata Botërore e Shëndetësisë është në ballë të luftës kundër virusit të ri, duke dërguar ekipe të ekspertëve në vendet më të prekura.

Stafi i saj është më tepër i përqendruar në shtetet ku janë konfirmuar më së shumti raste, përfshirë Kinën dhe Italinë, shkruan “Reuters”, transmeton Gazeta Express.

Së fundi, shefi i kësaj organizate ka bërë thirrje që shtetet me raste të konfirmuara të testojnë sa më shumë njerëz në mënyrë që të luftohet përhapja më e madhe e virusit Covid-19.

Related posts

Ziadin Sela: Barazia është kushti jonë, këmbëngulim për “shtet për të gjithë”

Televizioni Koha

Kolev: Bullgarët në Maqedoninë e Veriut nuk ekzistojnë në nivelin legjislativ

Televizioni Koha

MSH Maqedoni: Qeveria ka ndarë 54 milionë denarë shpërblim për punonjësit shëndetësor

Televizioni Koha

Leave a Comment