Koronavirusi/ Shqiptarë të bllokuar në Holandë? MEPJ tregon procedurën: Si duhet të veproni - Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Koronavirusi/ Shqiptarë të bllokuar në Holandë? MEPJ tregon procedurën: Si duhet të veproni

 

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme informon të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Holandë, se të gjithë personat që për arsye të situatës së krijuar nga virusi COVID-19, nuk kanë qenë në gjëndje të udhëtojnë drejt një destinacioni të planifikuar më parë, duhet t’i drejtohen komunës së qytetit ku ata ndodhen për të aplikuar për zgjatje të afatit të qëndrimit.

Aplikimi është kusht për zgjatjen e afatit të qëndrimit në Holandë./b.l/noa.al/

Related posts

Mbyllen baret, restorantet, dyqanet dhe kazinotë, hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë

Televizioni Koha

Mickovski: Qytetarët e Illovicës dhe Shtukës do të vendosin për minierat

Televizioni Koha

Mickoski ik nga takimi i liderëve, Mickoski ik nga reformat, Mickoski e dëmton shtetin, por nuk do të arrijë ta dëmtoj përparimin

Televizioni Koha

Leave a Comment