Kosovë/ Edhe katër raste të reja me koronavirus, shkon në 13 numri i të infektuarve - Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Kosovë/ Edhe katër raste të reja me koronavirus, shkon në 13 numri i të infektuarve

 

Në Kosovë janë identifikuar edhe katër raste të reja me koronavirusin e ri, duke e çuar në total 13 numrin e personave të infektuar me Covid-19.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitita tha se katër rastet e reja janë nga fshati Stubëll i Vitisë, familjarë të një pacienti të diagnostifikuar pozitiv me Covid-19, më 13 mars.

“E gjithë familja ka qenë në vetizolim dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë testimin edhe të familjarëve të tjerë”, ka shkruar në Facebook ministri Vitia.

Në Kosovë, rastet e para me koronavirusin e ri u shënuan më 13 mars. Qeveria e Kosovës, pas rritjes së numrit të të infektuarve, më 15 mars vendosi që të shpallë gjendje të emergjencës publike.

Related posts

Dyzet kompani kanë hyrë në kadastrën e ndotësve në Komunën e Gostivarit

Televizioni Koha

Orce dhe Ana Kamçev do të dëshmojnë për rastin “Reket”

Televizioni Koha

Osmani: Me donacionin evropian e përforcojmë kapacitetin e sistemit shëndetësor për luftë kundër Kovid-19

Televizioni Koha

Leave a Comment