Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Kreu i BFI-së Shaqir Fetahu pozitiv me koronavirus - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Kreu i BFI-së Shaqir Fetahu pozitiv me koronavirus

Kreu i Bashkësisë Fetare Islame Shaqir Fetahu ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Fetahu nëpërmjet rrjetit të tij Facebook ka informuar se gjendja e tij është mirë.

Momentalisht, gjithçka është normale pa ndonjë simptom problematike. U qëndroj preciz rekomandimeve mjekësore dhe jam në kurim shtëpiak. E konsideroj veten si i i sprovuar nga i Madhi Zot.

Reisul Ulema Fetahu bën apel që të gjithë qytetarët të jenë të kujdesshëm dhe t’u përmbahen rekomandimeve të organeve kompetente dhe që sot besimtarëve mysliman ua uron festën e Kurban Bajramit.

Të gjitha organet e BFI e RMV janë në hovin e përgatitjeve maksimale për Festën e Kurban Bajramit. Andaj, me këtë rast përzemërsisht uroj të gjithë besimtarëve Festën e Madhe të Kurban Bajramit, me lutje Allahut Fuqiplotë që t’i pranoj në mëshirën e Tij.

Related posts

Kim Mehmeti: Mos pyetni si u kall spitali i Tetovës – atë e kallëm të gjithë ne!

Televizioni Koha

Angellovska -Bezhovska: Denari mbetet stabil

Televizioni Koha

Kryetari i komunës së Gostivarit Arben Taravari: Gëzuar festën e Mbretit Kuq e Zi Rroftë Flamuri shqiptar {Video}

Televizioni Koha

Leave a Comment