Showbizi

Kush qëndron pas suksesit të Dua Lipës?

Dua Lipa është një prej këngëtareve më të suksesshme në botë. Famën e madhe e mori në vitin 2015, kur publikoi këngën “Be the One” që arriti të dëgjohej dhe në Europë duke u renditur në toplistat muzikore.

Që prej asaj kohe, suksesi i Duas nuk është ndalur. Por kush arriti të zbulonte talentin e saj dhe ta kthejë në një yll? Këtë e ka zbuluar vetë këngëtarja, ku shkruan:

”Menaxheri im dhe shoku i ngushtë bentap77, i cili i dëgjonte demot e mia që kur isha 17 vjeçe, por pa diçka në mua. Ne ende kemi një rrugë të gjatë për të bërë… por ky ishte një fillim mjaft i mirë për të nisur vitin, mbrëmja Grammy”, shkruan kultplus.

Kujtojmë se në Grammy ajo u vlerësua me dy çmime.

Tashmë mbetet për t’u parë nëse do arrijë të ketë sukses në Brit Awards, ku ka marrë katër nominime.

Related posts

Miss Universe Kosova 2019 – Fatbardha Hoxha (FOTO)

Televizioni Koha

Ronela Hajati zbulon emrin e të dashurit?

Televizioni Koha

Në të njëjtën kohë qytetarët protestojnë në Drenas, dhe deputetët diskutojnë në Kuvend, për rastin e 16 vjeçares

admin-tvkoha

Leave a Comment