06/12/2023
6.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Kuvendi i Shqipërisë votoi qeverinë “Rama 3”

Rreth orës 06:46 Kuvendi i Shqipërisë ka votuar qeverinë “Rama 3”. Programi dhe përbërja e qeverisë “Rama 3” morën 77 vota pro, 53 kundër dhe 1 abstenim.

Sapo kryeministri Edi Rama mori fjalën, deputetët e opozitës u larguan nga salla.

Rama gjatë fjalës së tij për programin e mandatit të tretë tha se është një program që do të realizohet dhe se projektet e mëdha, pandemia dhe tërmeti janë pikat kryesore në program.

Pas votimit pritet që qeveria të betohet te presidenti Ilir Meta.

Të fundit