Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Lajm i Fundit: Vazhdohet për 30 ditë paraburgimi për të arrestuarit në protestën e Tetovës (Foto) - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Lajm i Fundit: Vazhdohet për 30 ditë paraburgimi për të arrestuarit në protestën e Tetovës (Foto)

Gjykata Themelore në Tetovë, ka sjellur vendim për të vazhduar edhe 30 ditë masën paraburgim për 5 të arrestuarit në protestat në Tetovë. Këtë informacion e bëri të ditur Besnik Asani, avokati i organizatorit të protestave Blerim Ahmeti, shkruan Zhurnal.

Me këtë vendim, mbeten në paraburgim Blerim Ahmedi, Naser Behluli, Veton Aliti, Arjan Sherifi dhe Xhemal Sadiki. Fillimisht atyre u ishte caktuar paraburgim në kohëzgjatje prej 8 ditëve për protestën e organizuar në shenjë revolte për zjarrin tragjik të 8 shtatorit në spitalin modular të Tetovës ku pati 14 viktima. Zhurnal më poshtë sjell edhe vendimin e sotëm të Gjykatës për vazhdim të paraburgimit.

Related posts

Sela: Ka pasur tendenca për të na joshur me pushtet, por zgjodhëm anën e popullit

Televizioni Koha

SPB Tetovë: Thirrjet për bisedë në polici vetëm në formën me letër, mos u bëni pre e e-mejl mesazheve

Televizioni Koha

VMRO-DPMNE: Dëshira e Zaevit për pushtet u kushton qytetarëve shëndet

Televizioni Koha

Leave a Comment