Lëkundet sërish toka në Greqi, dy tërmete të fuqishme brenda 20 minutave - Tv Koha
Lajmi i Ditës Rajon

Lëkundet sërish toka në Greqi, dy tërmete të fuqishme brenda 20 minutave

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një lëkundje e fortë me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter është regjistruar në Kretë, në zonën Agios Nikolaos, Greqi, duke shkaktuar panik te qytetarët.
Lëkundjet janë ndjerë në orën 05:05 të mëngjesit të sotëm, ku sipas Institutit të Geodynamics, ka qenë 11 km në juglindje të ZAKROS, detit, me një thellësi fokale 15 km.

Tërmeti është ndjerë në të gjithë rajonin, si dhe në ishujt e afërt, Kasos dhe Karpathos.

Pas 21 minutash, dhe konkretisht në 5:26, ka ndodhur një tërmet i dytë me madhësi 3.7 në shkallën Rihter. Fokusi i tërmetit të dytë ishte i vendosur 43 kilometra në juglindje të Zakros dhe thellësia fokale 10 kilometra.Top Channel

Related posts

Spasovski-Zhidan: Anëtarësimi i Maqedonisë së Veriut në NATO është fitore e madhe, mbështetje e fuqishme dhe një hap më shumë në eurointegrimet

Televizioni Koha

Këshilli i ambasadorëve kërkon anulim të zgjedhjeve, që të vazhdojnë reformat e nevojshme për BE-në

Televizioni Koha

Në Gjykatën Supreme asnjë shqiptar i punësuar

Televizioni Koha

Leave a Comment