LSDM dhe Besa e zyrtarizojnë marrëveshjen parazgjedhore (drejtpërdrejtë) - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

LSDM dhe Besa e zyrtarizojnë marrëveshjen parazgjedhore (drejtpërdrejtë)

LSDM dhe Lëvizja Besa sot pasdite në Muzeun e artit bashkëkohorë e zyrtarizojnë marrëveshjen parazgjedhore për pjesëmarrje të përbashkët në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të caktuara më 12 prill.

Zyrtarizmi i koalicionit parazgjedhor vjen pasi liderët e dy partive, Zoran Zaev dhe Bilall Kasami i kanë harmonizuar qëndrimet rreth programit dhe bartësve të listave zgjedhore. f.

MEDIAL.mk

Related posts

Zjarri shkrumbon një shtëpi në fshatin Çellopek të Brvenicës (foto)

Televizioni Koha

Kina dhe ShBA-ja duhet të bashkohen kundër COVID-19

Televizioni Koha

Maqedoni: Ministri i Punëve të Brendshme do të kërkojë ashpërsimin e masave

Televizioni Koha

Leave a Comment