LSDM: I frikësuar nga vullneti i qytetarëve, Mickoski gënjeu publikisht që Sllovakia nuk ka institucione dhe bën çmos për të mos pasur zgjedhje – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

LSDM: I frikësuar nga vullneti i qytetarëve, Mickoski gënjeu publikisht që Sllovakia nuk ka institucione dhe bën çmos për të mos pasur zgjedhje

I frikësuar nga humbja e zgjedhjeve, Hristijan Mickoski vazhdon të sillet plotësisht i papërgjegjshëm dhe me papjekuri.

Mickoski dhe VMRO-DPMNE bëjnë çmos që të mos përballen me vullnetin e qytetarëve.

Për Mickoskin, konkluzionet e Komisionit për Sëmundje Infektive nuk do të thonë asgjë, as përgjigjja konfirmuese e misionit të OSBE/ODIHR, se është e gatshme të monitorojë mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

Mickoski shkoi deri aty sa guxoi të mashtrojë me qëllim publikun kur ai tregoi Sllovakinë si vend pa institucione funksionale në krizë të përkohshme, e cila anuloi zgjedhjet.

Aq sa nuk dëshiron, Mickoski së shpejti do të duhet të përballet me ndëshkimin në zgjedhje.

LSDM, si parti përgjegjëse, e udhëhequr nga interesat e qytetarëve dhe të shtetit, konsideron se në këtë moment, më shumë se kurrë, janë të nevojshme institucione funksionale, Kuvend aktiv, sistemi i përgjithshëm i shëndetshëm për zhvillimin e ri ekonomik dhe mbi të gjitha, mbrojtja e shëndetit të qytetarëve.

Qendra për komunikime me publikun – LSDM

Related posts

Të dielën ndërrohet ora

Televizioni Koha

Në KSHZ dorëzohet kërkesë për referendum për librat shkollorë

Televizioni Koha

Tabela në vendkalimin kufitar të Tabanocit përplotë me gabime

Televizioni Koha

Leave a Comment