LSDM: Me Ligjin e ri për PP, mundësohet epilog gjyqësor për të gjitha lëndët e PSP-së – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

LSDM: Me Ligjin e ri për PP, mundësohet epilog gjyqësor për të gjitha lëndët e PSP-së

Partia maqedonase në pushtet LSDM, nëpërmjet një kumtese për media thekson se me Ligjin e ri për Prokurorinë Publike do të mundësohet epilog gjyqësor për të gjitha lëndët e nisura nga PSP-ja.

Nga LSDM thonë se është e qartë se pse OBRM-PDUKM-ja e ka kundërshtuar këtë ligj.
“LSDM i ka siguruar të gjitha kushtet për epilog të shpejtë dhe efikas. Tani në radhë është sistemi juridik, i cili duhet ta harrojë regjimin 11 vjeçar kur funksiononte nën kërcënime, paraburgime të urdhëruara dhe aktgjykime me telefon”, thonë nga LSDM.

Ata ju bëjnë thirrje institucioneve që t’i zbatojnë ligjet janë miratuar gjatë dy viteve të fundit./Telegrafi/

Related posts

MPPS: Vazhdon pagesa e të drejtave nga mbrojtja sociale dhe fëmijërore për majin

Televizioni Koha

Dibër, 3 paraqitje të reja për infektim të mundshëm nga virusi korona

Televizioni Koha

Talat Xhaferi dekoron humanistin Halil Kastrati | FOTO

Televizioni Koha

Leave a Comment