LSDM pranon kërkesën e Lëvizjes Besa për grafën etnike në letërnjoftime – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

LSDM pranon kërkesën e Lëvizjes Besa për grafën etnike në letërnjoftime

Televizioni Koha mëson se Lëvizja Besa dhe LSDM kanë arritur marrëveshje për dorëzimin e propozomi-Ligjit për letërnjoftime në procedurë parlamentare, në këmbim të mbështetjes së Ligjit për Prokurorinë Publike.

Sipas burimeve brenda LSDM-së, propozimi është harmonizuar në bashkëpunim me deputetët e Lëvizjes Besa dhe miratimi i tij pritet para shpërndarjes së Kuvendit. /Tv Koha/

Related posts

Mustafa e ka vlerësuar si skandaloz dhe brutal mesazhin e BDI-së

Televizioni Koha

Liga e kampionëve do të luhet për 20 ditë

Televizioni Koha

Në fshatin Xhermë të malësisë së Tetovës ka filluar ndërtimi i murit mbajtës

Televizioni Koha

Leave a Comment