Mançester Junajtedi humbi fitoren nga Sautemptoni në minutën e 96-të dhe nuk hyri në zonën e LK-së - Tv Koha
Lajmi i Ditës Sport

Mançester Junajtedi humbi fitoren nga Sautemptoni në minutën e 96-të dhe nuk hyri në zonën e LK-së

Mançester Junajtedi humbi fitoren nga Sautemptoni mbrëmë në ndeshjen e xhiros së 35-të të kampionatit të Anglisë. Loja përfundoi me rezultat 2:2, ndërsa mysafirët shpëtuan nga humbja me golin e Majkëll Obafemi në minutën e gjashtë të minutave shtesë.

Golin e parë për Sautemptonin e shënoi Stjuart Armstrong në minutën e 12-të. Golashënues për Mançesterin ishin Markus Rashford që shënoi në minutën e 20-të dhe Entoni Marsial në minutën e 23-të.

Mbrojtësi David de Hea e luajti ndeshjen e 400-të për Mançester Junajtedin.

Nikoqirët humbën mundësinë që të ngjiten në vendin e tretë i cili sjell pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve.

Tani Junajtedi është i pesti në Premier Ligë me 59 pikë, aq sa ka edhe i plasuari i katërt Lester. Në tre vendet e para janë Liverpuli me 93, Mançester Siti me 72 dhe Çellsi me 60 pikë. fc/

Related posts

Konsultim publik për përgatitje të Konceptit për arsim gjithëpërfshirës

Televizioni Koha

Ndërron jetë Atanas Kovaçevski, zëdhënës i EVN-së dhe ish gazetar

Televizioni Koha

BDI synon kapitull të ri me kryeministrin e parë shqiptar, Koalicioni Aleanca-Alternativa do të angazhohet për më shumë kompetenca dhe lehtëlsime për pushtetin lokal, LSDM u obligua për ndihmë më të lartë sociale, VMRO-DPMNE për ligj të prejardhjes së pronës për të gjithë politikanët

Televizioni Koha

Leave a Comment