Maqedoni: Donacion nga Katari për përballje me Covid-19 - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Maqedoni: Donacion nga Katari për përballje me Covid-19

Donacion – ndihmë për tu përballur me Covid-19 nga Katari – do të arrijë sot në Aeroportin e Shkupit me një aeroplan kargo të kompanisë ajrore të Katarit – Qatar Airways, komunikoi Sekretariati për Çështje Evropiane.

Donacionin do ta presin zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani bashkë me ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe, në prani të Hamad Jasim Al- Mahmud, ushtrues detyre ambasador i Katarit në vend.

Related posts

Më 12 maj rikthehen faljet në xhami, në mënyrë shtesë do të vendoset për maskat dhe distancën fizike (VIDEO)

Televizioni Koha

Misioni i OSBE-së në Shkup filloi fushatën kundër thashethemeve që i diskriminojnë gratë në shoqëri

Televizioni Koha

Në fshatin Cërvevci të Kërçovës, buka ndahet falas në nder të muajit të Ramazanit

Televizioni Koha

Leave a Comment