Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Maqedoni: Lëshohet në përdorim aplikacioni “StopKorona”, jep të dhëna për personat e infektuar - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Maqedoni: Lëshohet në përdorim aplikacioni “StopKorona”, jep të dhëna për personat e infektuar

Ministri i Shoqërisë Informatike dhe Administratës Damjan Mançevski, sot në konferencë për shtyp njoftoi se aplikacioni “Stop Korona” është i kapshëm për të gjithë telefonat celularë.

Ai ju bëri thirrje qytetarëve që sa më masovikisht të instalojnë aplikacionin nëpër celualarët e tyre. Mançevski tha se aplikacioni jep informata se me cilët persona ka qenë në kontakt personi i infektuar.

“Aplikacioni “Stop Corona” jep informata se me cilët persona ka qenë në kontakt personi i infektuar. Paraqet plotësim të masave të Qeverisë të përsosura me teknologji. Ky aplikacion do të parandaloj përhapjen e coronavirusit”.

“Më shpejtë ndërpret zinxhirin e përhapjes së virusit. Apeloj tek qytetarët që sa më masovikisht të shkarkojnë aplikacionin. Me këtë aplikacion ndihmojmë edhe punonjësit shëndetësorë”, tha mes tjerash Mançevski./Telegrafi/

Related posts

Dëmshpërblehen 80 për qind e depozituesve në Eurostandard , janë paguar 3.3 miliardë denarë

Televizioni Koha

Sela iu bëri thirrje publike Lëvizjes Besa dhe Alternativës për koalicion parazgjedhor

Televizioni Koha

Komisioni i Sëmundjeve Infektive sot shqyrton për testin PCR për udhëtarët tranzit

Televizioni Koha

Leave a Comment