Maqedoni, peticion për rrymë elektrike më të lirë gjatë gjendjes së jashtëzakonshme - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Maqedoni, peticion për rrymë elektrike më të lirë gjatë gjendjes së jashtëzakonshme

Më shumë se 20.000 nënshkrime deri më tani janë mbledhur në një peticion online në internet për të futur tarifën e energjisë elektrike më të lirë gjatë gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të coronavirusit.

Nismëtarët e këtij peticioni bëjnë thirrje për futjen urgjente të tarifës së energjisë elektrike me kosto të ulët gjatë gjithë ditës, me qëllim parandalimin e efektit negativ ekonomik të vetizolimit, rritjes së shumave të faturave të energjisë elektrike./Telegrafi/

Related posts

Gjendja me COVID-19 në Republikën e Maqedonisë së Veriut dhe në botë 21.4.2020

Televizioni Koha

Reagim i LSDM-së ndaj qëndrimeve të shprehura të Mickoskit

Televizioni Koha

Zaev për Zhurnal: Nuk do të ketë rekostruim të Qeverisë! A do kemi zgjedhje bashkë me lokalet?!

Televizioni Koha

Leave a Comment