Marrja e kompetencave komunës së Gostivarit, reagon Ministria e Arsimit – Tv Koha
Maqedoni

Marrja e kompetencave komunës së Gostivarit, reagon Ministria e Arsimit

Pasi Ministria e Arsimit ia ka marrë për herë të dytë kompetencat Komunës së Gostivarit ka ardhur edhe reagimi i vet saj nga ku thonë se kompetencat janë rimarrë sepse janë konstatuar parregullsi të shumta për sa i përket shkarkimit dhe emërimit të drejtorëve.

Nga dikasteri i arsimit thonë se pas informatave nga ana e Inspektoratit Shtetëror të Arsimit është vendosur që t’i merren përkohësisht kompetencat. Po ashtu, nga Ministria e Arsimit theksojnë se shkeljet janë flagrante.

“Jemi të zhgënjyer nga veprimi antiligjor i kryetarit të Gostivarit, i cili për fat të keq dështoi në kryerjen e obligimeve”, thuhet në qëndrimin e Ministrisë së Arsimit. Kjo është hera e dytë që brenda një viti Ministria e Arsimit i merr kompetencat Arben Taravarit.

Related posts

Mes qytetarëve tanë në Kroaci nuk ka të infektuar nga koronavirusi, pritet 220 qytetarë të sillen me aeroplan në Shkup

Televizioni Koha

Ekspertët gjerman: Personat nën 60 vjeç të mos e marrin dozën e dytë të vaksinës AstraZeneka

Televizioni Koha

Taravari: Ali Ahmeti keqpërdor figurën e Halil Kastratit për pikë politike

Televizioni Koha

Leave a Comment