23/09/2023
33.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mbi 2400 efektivë të angazhuar për kërkimet nën rrënoja, nxirren 3 të pajetë në Thumanë

Vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit për gjetjen e personave nën rrënoja.

Policia e Shetit bën me dije se mbi 2400 punonjës policie janë angazhuar për t’u ardhur në ndihmë qytetarëve në nevojë të prekur nga tërmeti.

Forcat speciale Renea, Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të Tiranës, Fierit dhe Shkodrës, dhe Policia e DVP Durrës, prej afro 32 orësh vijojnë operacionet e kërkim-shpëtimit, në Durrës dhe në Thumanë, Krujë.

Operacionet e kërkim-shpëtimit, po punojnë në bashkëpunim të ngushte më ekipet e forcave të ushtrisë, emergjencave civile dhe ekipeve të kërkim-shpëtimit të ardhura nga shumë vende të rajonit.

Sipas policisë nga mëngjesi i sotëm e deri tani nga rrënojat në Thumanë janë nxjerrë 3 persona të pajetë dhe kërkimet vijojnë pa ndërprerë./b.l/noa.al/

Të fundit