Mbi 30 mijë të vdekur nga koronavirusi në gjithë botën, 658 672 të infektuar – Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Mbi 30 mijë të vdekur nga koronavirusi në gjithë botën, 658 672 të infektuar

Numri i të vdekurve në të gjithë botën si pasojë e koronavirusit i ka tejkaluar 30,000, ka shkuar ne 30,471. Ndërsa numri i të infektuarve ka shkuar 658 672 dhe të shëruar 141 419.

Italia ka regjistruar numrin më të madh të vdekje, që deri tani ka kapur shifrën e 10.023.

Ndërsa Spanja njoftoi sot se numri i përgjithshëm i vdekjeve kishte arritur në 5.690.

Në Evropa një numër të lartë viktimash ka edhe Franca, që deri tani ka raportuar 2314 të vdekur.

/Ora News.tv/

Related posts

Në kuartalin e dytë të lira 6.866 vende, më së shumti tek industria përpunuese, ndërtimtaria dhe tregtia

Televizioni Koha

Kina do të ndajë katër bursa studimi në Maqedoninë e Veriut

Televizioni Koha

Maqedoni: Prej sot inspektorët në terren, për lokalet që punojnë pas orës 18 do të ketë dënime të mëdha

Televizioni Koha

Leave a Comment