30/11/2023
9.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mbi 40 mijë fansa në mesnatë po prisnin online lansimin e hitit “Houdini” të Dua Lipa (VIDEO)

Popullariteti i Dua Lipës nuk ka të ndalur. Paralajmërimet për këngën e re kanë mobilizuar fansat anëmbanë botës, për ta pritur lansimin e saj. Në momentet e paramesnatës edhe kur ishte koha e lansimit, mbi 40 mijë fansa po prisnin online për ta dëgjuar këngën “Houdini”

“Houdini”, është hyrja e fundit në botën euforike të disko-ve të muzikës së saj. Kënga shënon rikthimin e Lipës në muzikën solo pasi këngëtarja publikoi albumin, Future Nostalgia, në vitin 2020, si dhe versionin e tij luksoz, i cili përfshinte një pjesë të vogël të këngëve të reja, në vitin 2021. Fenomeni pop është shfaqur në ngjarje kulturore, si Met Gala në fillim të këtij viti, dhe pati një këngë hit në kolonën zanore për Barbie që mbetet e pashmangshme edhe sot.

Me “Houdini” kantautorja britanike është rikthyer me një tjetër prerje disko emocionuese dhe të ndezur. Kënga i ka të gjitha kushtet e një kënge cilësore të Lipës: një ritëm kërcyes, katër në dysheme, një sintet të shkëlqyeshme dhe vokalin e saj magjepsës.

Të martën këngëtarja e “Dance The Night” ka postuar një set fotosh nga seancat e regjistrimit të këngës. Kevin Parker i Tame Impala ka punuar në këngë, e cila shpjegon sintet psikodelike që mund të dëgjohen gjatë gjithë kohës, siç bëri producenti Danny L Harle, i njohur për punën e tij në dy nga albumet e Caroline Polachek dhe Caroline Ailin. / KultPlus.com

Të fundit