Mbyllen baret, restorantet, dyqanet dhe kazinotë, hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Mbyllen baret, restorantet, dyqanet dhe kazinotë, hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë komunikimit për mediat mbi gjendjen e koronavirusit në vend foli edhe për masat mbrojtëse që janë ndërmarrë orët e fundit. Ai bëri të ditur se do të mbyllen të gjitha dyqanet e qendrave tregtare, kazinotë, bastoret, baret, restorantet, ndërsa këta të fundit mund të punojnë vetëm nëpërmjet porosive. Mbeten të hapura me oraret e mëparshme vetëm super maketet, dyqanet ushqimore dhe farmacitë. Ndër të tjera ai tha se brenda 48 orëve të ardhshme do të mbyllet edhe Aeroporti i Ohrit.

Related posts

Në vend 219 të sëmurë me Kovid-19, janë bërë 1.800 teste, Filipçe bind se sistemi shëndetësor është në kondicion tërësisht të mirë

Televizioni Koha

Bojan Jovanovski në PTHP Shkup do të vazhdojë të dorëzojë kallëzime penale

Televizioni Koha

Qeveri: Karantinat shtetërore kontrollohen rreptësisht, qytetarët në to nuk janë rrezik për askënd

Televizioni Koha

Leave a Comment