Mbyllje e përkohshme e rrugës Kaçanik – kufiri me Maqedoninë prej sot deri më 2 prill – Tv Koha
Maqedoni

Mbyllje e përkohshme e rrugës Kaçanik – kufiri me Maqedoninë prej sot deri më 2 prill

Ministria e Infrastrukturës së Kosovës informoi se për shkak të kryerjes së punëve ndërtimore në autostradën Prishtinë – Shkup, në pesë ditët e ardhshme përkohësisht do të mbyllet rruga rajonale Kaçanik – Hani i Elezit, gjegjësisht deri në vendkalimin kufitar me Maqedoninë, Bllacë, njofton korrespondenti i MIA-s nga Prishtina.

Pjesa do të mbyllet pjesërisht prej sot (e premte 29 mars) deri më 2 prill (të martën e ardhshme), edhe atë në periudhën nga ora 8 deri më 11 dhe nga 13 deri më 15:30. ia/mb/

Related posts

LSDM-ja shpalli fitore në zgjedhjet, VMRO-DPMNE-ja paralajmëron garë për përbërjen e shumicës së re parlamentare

Televizioni Koha

U kthyen edhe 287 shtetas të RMV-së në vend, të gjithë në karantinë

Televizioni Koha

Bullgaria, Greqia, Rumania dhe Kroacia mbështesin fillimin e negociatave të Maqedonisë së Veriut me BE-në

Televizioni Koha

Leave a Comment