Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Me Moton “Pro mësimit, jo përdhunimit nis protesta në Drenas" - Tv Koha
Auto Tach Botë Emisione Gatojca Horoskopi Kronika e Zeze Kuriozitetet Lajme Maqedoni Rajon Shendetësi Showbizi Sport

Me Moton “Pro mësimit, jo përdhunimit nis protesta në Drenas”

Nxënës nga shkolla të ndryshme, shoqëria civile dhe qytetarë kanë filluar të mbledhen në Drenas për të protestuar lidhur me rastin e abuzimit të 16-vjeçares nga profesori dhe polici.

Nën brohoritma “Shkolla është e jona” dhe brohoritma “Pro mësimit e jo përdhunimit”, “Pro me shkollu, jo me dhunu” e me pankartat “Mos suspendo treguesin, dëno përdhunuesin”, “A’je hetues po përdhunues”, “Aborti nuk është zgjedhje”, ata po protestojnë para objektit të Gjimnazit “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu”.

Protestes i janë bashkngjitur edhe profesorët.

Ndërkohë sapo ka mbërritur dhe kryetari Lladrovci. Protesta pritet të fillojë në 12 ndërsa disa rrugë do të janë të mbyllura për automjete.

Related posts

Në të gjithë Evropën lehtësohen masat rrigoroze Në të gjitha vendet e Evropës lehtësohen masat rrigoroze të vendosura për shkak të koronavirusit, me shpresë që nuk do të vjen deri te vala e dytë e infektimit.

Televizioni Koha

Dezinfektuesi që zhduk koronavirusin nga sipërfaqet në 90 sekonda

Televizioni Koha

Tre të vdekur brenda pak orëve, shkon në 5 numri i viktimave nga COVID 19

Televizioni Koha

Leave a Comment