Meksika shënon 424 vdekje të reja nga COVID-19 – Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Meksika shënon 424 vdekje të reja nga COVID-19

Meksika regjistron 424 vdekje në 24 orë nga COVID-19.

Meksika raportoi rritjen e saj më të lartë një ditore me vdekjet e koronavirusit, tha të mërkurën ministria e shëndetësisë e vendit, ka bërë të ditur Reuters.

Vdekjet e Covid-19 u rritën me 424 brenda 24 orësh, tha ministria.

Vendi gjithashtu raportoi 2,248 raste të reja brenda 24 orëve.

Kjo sjell totalin e vendit në 56.594 raste të konfirmuara dhe 6,090 vdekje totale, tha ministria.

Meksika ka numrin e tretë më të lartë të rasteve të koronavirusit në Amerikën Latine, pas Brazilit dhe Perusë.

Related posts

Zgjedhjet do t’i ndjekin 2.709 vëzhgues vendorë dhe të huaj

Televizioni Koha

Aksident i rëndë trafiku në Shkup, disa të plagosur

Televizioni Koha

RMV/ Fillon Seanca e parë e përbërjes së re parlamentare

Televizioni Koha

Leave a Comment