Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/content/95/6740595/html/wordpress/index.php:3) in /home/content/95/6740595/html/wordpress/wp-content/themes/pennews/functions.php on line 254
Mërgimtarët siguruan ndihmë humanitare për kategoritë e rrezikuara në Kërçovë - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Mërgimtarët siguruan ndihmë humanitare për kategoritë e rrezikuara në Kërçovë

Një grup kërçovarësh që jetojnë dhe punojnë në Viskansa, SHBA mbledhin mjete financiare që të ndihmojnë kategoritë më të rrezikuara të qytetarëve në Kërçovë dhe rrethinë.

Kryetari Mustafa Ahemi nga shoqata “Art Studio”, e cila është angazhuar të ndajë ndihmën humanitare, theksoi se paketat përmbajnë ushqim dhe mjete higjienike.

“Do të ndihmohen kategoritë e rrezikuara të qytetarëve, fëmijët pa prindër në Kërçovë dhe rrethinë. Me këtë ndihmë duam t’u ndihmojmë njerëzve që më lehtë t’i kalojnë këto ditë të vështira të pandemisë, por edhe në nder të muajit të shenjtë të Ramazanit”, theksoi Ahmeti.

Ai informoi se pakot do të distribuohen gjatë aktiviteteve të tyre. rz/sn/

Related posts

Ambasadorët e BE-së: Vazhdimi i reformave, respektimi i Marrëveshjes së Prespës

Televizioni Koha

6 viktima dhe 639 rate të reja me Covid në 24 orët e fundit

Televizioni Koha

Fakulteti i Administrimit të Biznesit e prezantoi ofertën akademike para maturantëve të Kumanovës

Televizioni Koha

Leave a Comment