Merkeli dëshiron heqjen e plotë të kontrolleve kufitare në Shengen nga 15 qershori - Tv Koha
Botë Lajmi i Ditës

Merkeli dëshiron heqjen e plotë të kontrolleve kufitare në Shengen nga 15 qershori

Kancelarja gjermane Angela Merkel sot deklaroi se dëshiron nga 15 qershori të hiqet kontrolli i jashtëzakonshëm kufitar i vendosur në Zonën e Shengenit për shkak të koronavirusit.

“Nëse gjendja e infektimit e lejon këtë, dua të përsëris se nga 15 qershori kontrollet kufitare në Zonën e Shengenit mundet plotësisht të hiqen”, tha Merkeli në Bundestag. ar/

Related posts

Sindikata e Policisë-Maqedoni: U bëjmë thirrje udhëheqësve fetar dhe qytetarëve që t’u përmbahen manifestimeve fetare

Televizioni Koha

“Pollog, mbi 80% e mësimdhënësve s’kanë pajisje”

Televizioni Koha

Milloshoski në Prokurori do t’i dorëzojë incizimet që i ka publikuar në konferencën për shtyp

Televizioni Koha

Leave a Comment