Mesi është lojtari më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve sipas golave dhe numrit të ndeshjeve - Tv Koha
Lajmi i Ditës Sport

Mesi është lojtari më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve sipas golave dhe numrit të ndeshjeve

Sulmuesi i Barcelonës, ​​Lionel Mesi është shpallur lojtari më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve sipas numrit të golave ​​të shënuar dhe numrit të ndeshjeve të luajtura.

Argjentinasi është lider në renditjen, me 114 gola të shënuar në 141 ndeshje në garën elitare, apo me proporcion 0,8.

Rivali i madh i Mesit, Kristiano Ronaldo, është i treti.

Lojtarët më të mirë në Ligën e Kampionëve sipas golave ​​të shënuar në ndeshjet e luajtura:

1. Lionel Messi (141 ndeshje, 114 gola, proporcion 0,8)

2. Rud van Nisterloj (73 ndeshje, 56 gola, 0,77)

3. Kristiano Ronaldo (169 ndeshje, 128 gola, 0,76)

4. Robert Levandovski (86 ndeshje, 64 gola, 0,74)

5. Nejmar (57 ndeshje, 35 gola, 0,61)

6. Filipo Inzagi (81 ndeshje, 46 gola, 0,57)

7. Edinson Kavani (62 ndeshje, 35 gola, 0,56)

8. Sergio Aguero (71 ndeshje, 39 gola, 0,55)

9. Karim Benzema (119 ndeshje, 64 gola, 0,54)

10. Raul (142 ndeshje, 71 gola, 0,5). bs/bsh/

Related posts

Gjithsej 1.814.263 qytetarë kanë të drejtë vote, premtimet e partive dhe zënkat ,me tempo të përforcuar

Televizioni Koha

Spasovski nga Kumanova: Ende më shumë para te qytetarët, kartela pagesore vendore prej 9.000 denarë edhe për falimentuesit

Televizioni Koha

Qytetarët edhe nesër kanë afat të konfirmojnë ose korrigjojnë paraqitjen vjetore të tatimit

Televizioni Koha

Leave a Comment