Mësohet bartësi i listës së BDI në zonën e parë zgjedhore, ja kush është? – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Mësohet bartësi i listës së BDI në zonën e parë zgjedhore, ja kush është?

Pas votimeve nëpër Këshillat vendor të BDIsë së Shkupit, është vendosur që Izet Mexhiti të jetë bartës i listës së deputetëve në njësinë e parë zgjedhore.

Këtë e kanë konfirmuar burime jozyrtare brenda subjektit. Këto burime theksojnë se Mexhiti ka përkrahje të padiskutueshme brenda strukturave partiake. Mexhiti ka qenë disa mandate kryetar i komunës së Çairit, dhe për momentin është nënkryetar i BDI-së dhe kryetar i degës së Çairit./Gazeta Express/

Related posts

Kurti: Thaçi është figurë ceremoniale dhe noter shtetëror

Televizioni Koha

Bejta: Parlamenti dhe Qeveria flasin Shqip, edhe Presidenca do të frymon Shqip

Televizioni Koha

Sela dhe Kasami kërkojnë sa më shpejt zgjedhje të parakohshme

Televizioni Koha

Leave a Comment