Mickoski-Gallovej: Shëndeti i qytetarëve është në vend të parë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Mickoski-Gallovej: Shëndeti i qytetarëve është në vend të parë

Kryetari i VMRO-DPMNE-së prof. dr. Hristian Mickoski, sot realizoi video bisedë me ambasadoren e Mbretërisë së Bashkuar, Rejçell Gallovej.

Në bisedë u bisedua për krizën shëndetësore dhe ekonomike, si dhe situatën politike në shtet.

Mickoski theksoi se Republika e Maqedonisë përballet me gjendje të vështirë shëndetësore, si dhe krizë ekonomike që e vendos vendin në gjendje të palakmueshme. Ekonomia është përgjysmuar dhe pret mbështetje të vërtetë nga Qeveria, të cilën aktualisht nuk po e merr.

Zoran Zaev, në vend që të luftojë për humbje më të vogël në zgjedhje, duhet të luftojë së bashku për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve, theksoi kryetari Mickoski. Zaev do t’i humbasë zgjedhjet, por në vend të parë duhet të jetë shëndeti i qytetarëve.

Kryetari Mickoski theksoi se është për zhvillimin e partneritetit strategjik me Britaninë e Madhe dhe promovimin e mbështetjes dhe bashkëpunimit të ndërsjellë.

Qendra për komunikime e VMRO-DPMNE-së

Related posts

Përgjigjet LSDM: VMRO pengoi mjete për 16 CoVid-qendra

Televizioni Koha

Personat që refuzojnë të regjistrohen i pret dënim, regjistruesit tentojnë t’i bindin

Televizioni Koha

Tre të vdekur gjatë zjarrit në një spital rus

Televizioni Koha

Leave a Comment