29/11/2023
4.6 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mickoski: Ky është raporti më i keq i KE-së, qeveria e ka kthyer Maqedoninë prapa

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski para hapjes së Asamblesë së Përgjithshme të rinisë së Partisë Popullore Evropiane – “Bashkimi i së ardhmes, gjeneratës së re dhe Ballkanit Perëndimor”, në hotel “Panoramika” – Shkup, duke iu përgjigjur një Pyetja e gazetarit lidhur me raportin e KE-së që doli sot para deputetëve në Kuvend theksoi se ky është raporti më i keq dhe paraqet kthim prapa për Maqedoninë dhe puna e kësaj qeverie lë pasoja afatgjata për të cilat do të duhet kohë për t’i korrigjuar, por OBRM-PDUKM ka një plan dhe di si ta realizojë atë Maqedonia në krye të Evropës.

“Pra shikoni, me kusht, si qeveria që e quan veten më pro-evropiane, ata morën raportin më të keq, raporti që supozohej të ishte një raport për progresin e Maqedonisë është praktikisht një raport për regresionin e Maqedonisë. Fatkeqësisht, kjo qeveri me punën e saj lë pasoja të qëndrueshme që do t’ju duhet kohë për t’i korrigjuar, por ne jemi optimistë, kemi një plan, e dimë se si dhe për disa muaj nga sot do të fillojmë ta kthejmë Maqedoninë atje ku i takon. në krye të Evropës”, ​​theksoi Mickoski.

Të fundit