Lajmi i Ditës Maqedoni

Misajlovski: Nëse s’ka zgjedhje bie legjitimiteti i Pendarovskit

Nënkryetari i VMRO-DPMNE-së, Vllado Misajlovski në një intervistë për emisionin “360 gradë” tha se nëse shtyhet shpërbërja e Kuvendit, do të bjerë legjitimiteti i Presidentit Stevo Pendarovski.

“Ai ishte ai që i thirri ata në takim të liderëve për të dakorduar zgjedhjet”, thotë Misajlovski.
Zgjedhje duhet të ketë më 12 prill, por ka dilema rreth shpërbërjes së Kuvendit, edhe pse kishte deklarata të caktuara se kjo do të ndodh nesër/Telegrafi/

Related posts

Rruga Tetovë – Prizren, Maqedonia një hap para Kosovës | VIDEO

Televizioni Koha

Mbyllen baret, restorantet, dyqanet dhe kazinotë, hapur vetëm ushqimoret dhe farmacitë

Televizioni Koha

Janë shkatërruar 218 kilogramë ushqim i pasigurt

Televizioni Koha

Leave a Comment