Mjeku Fadil Cana, në vizitë të pacientëve të cilët janë në vetëizolim shtëpiak - Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Mjeku Fadil Cana, në vizitë të pacientëve të cilët janë në vetëizolim shtëpiak

 

Infektologu shqiptar, mjeku Fadil Cana, i cili që nga dita e parë e paraqitjes së dyshimeve për virusin Kovid19 në Maqedoninë e Veriut është në krye të detyrës për të ndihmuar qytetarët, përcjell news33.tv

Sot, mjeku Fadil Cana është fotografuar, duke shkuar në vizitë tek pacientët të cilët janë në vetëizolim shtëpiak dhe që kanë rezultuar pozitiv ndaj virusit korona. Ndërkohë kujtojmë që Cana, gjendjen alarmante e kishte paralajmëruar që në rastet e para të paraqitjes së koronavirusit në vend.

Ai dhe shumë mjek të tjerë janë në krye të detyrës, ndërsa qytetarët i janë falënderues për punën që ato janë duke bërë.almakos

Related posts

Nikollovski: Kërkesa për kryeministër shqiptar e papranueshme për VMRO-DPMNE-në

Televizioni Koha

Maqedoni, 22 raste të reja, humb jetën një paciente nga Struga

Televizioni Koha

Komuna e Tetovës ka filluar me shpërndarjen e laptopëve për nxënësit që kanë mungesë të pajisjeve dhe nuk kanë mundësi ta ndjekin procesin mësimor online.

Televizioni Koha

Leave a Comment