28/05/2023
13.4 C
Tetovo

Të tjera lajme

Mot me vranësira ​​me reshje të kohëpaskohshme të shiut dhe me erë të lehtë deri në mesatare veriore

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira me reshje të kohëpaskoshme të shiut, në zonat malore botë. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare veriore. Nga fundi i ditës vranësirat do të pakësohen. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 2 deri në 7 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 8 deri në 15 gradë.

Në Shkup me vransira të kohëpaskohshme të shiut dhe me erë të lehtë deri në mesatare veriore. Temperatura minimale do të ulet deri 7 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri 13 gradë.

Në tre ditët në vijim moti do të jetë i qëndrueshëm me rritje të temperaturës ditore. Të premten dhe gjatë fundjavës do të ketë reshje lokale të shiu dhe paraqitje të rrallë e bubullimave.

Të fundit