Mot me vranësira me shi përkohësisht të rrëmbyeshëm dhe erë – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Mot me vranësira me shi përkohësisht të rrëmbyeshëm dhe erë

Moti në vendin tonë do të jetë me vranësira me reshje të përkohshme të shiut, në disa vende do të jenë më të mëdha (20 deri 30 l/м2), lokalisht në formë të motit të keq me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fuqishme (mbi 80 km/orë).

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 3 deri në 10 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 5 deri në 17 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i vranët me reshje të përkohshme të shiut dhe erë të përkohshme të përforcuar kryesisht nga drejtimi juglindor. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në 9, ndërsa ajo e ditës deri në 13 gradë.

Në ditët në vijim do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm i vranët me periudha të diellit dhe me reshje të përkohshme të shiut.

Related posts

Sejdiu: Sfida jonë prej fillimit ka qenë të kthehet besimi i qytetarit në komunën e tyre

Televizioni Koha

Konferencat për media të Qeverisë prej sot në online strim, pa prezencën e gazetarëve dhe kameramanëve për shkak parandalimit

Televizioni Koha

Mjeku Fadil Cana, në vizitë të pacientëve të cilët janë në vetëizolim shtëpiak

Televizioni Koha

Leave a Comment