Lajmi i Ditës Maqedoni

Mot me vranësira të ndryshueshme dhe të reshura të përkohshme të shiut

Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme. Në pjesët veriore dhe perëndimore do të ketë të reshura lokale të shiut, në male borë, posaçërisht paradite.

Do të fryjë erë e dobët deri e matur nga drejtimi veriperëndimor, posaçërisht përgjatë Vardarit dhe në pjesët perëndimore. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 6 deri 15 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme me erë të dobët deri mesatare, paradite me të reshura të përkohshme të shiut. Temperatura maksimale do të arrijë 10 gradë Celsius.

Related posts

Menaxhimi i pandemisë, mjeku shqiptar jep lajmin e mirë: Më në fund, optimizëm në horizont

Televizioni Koha

Mungesa e të akuzuarit Vlladimir taleski e shtyu seancën për lëndën “Transportuesi”

Televizioni Koha

Derisa policët ndalojnë për të blerë sanduiç, i burgosuri u ikë nga furgoni

Televizioni Koha

Leave a Comment