Moti për sot – Tv Koha
Lajmi i Ditës

Moti për sot

Moti mbi vendin tonë do të jetë i ndryshueshëm, ku temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu, më të theksuara në perëndim dhe veriperëndim të vendit, por edhe pjesët tjera të vendit do të ndikohen me vranësira jostabile dhe me reshje shiu me intensitet të ndryshëm. Do të ketë edhe intervale të shkurta me diell në pjesën qendrore të vendit.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të shënoj ngritje graduale. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi deri 11m/”, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Related posts

Angjushev: Nuk bëhet fjale për ulje të rrogave, por a do të ketë para për rroga!

Televizioni Koha

Skandal, kepërdoren fondet e BE-së nga një shtipjan, Prokuroria ngritë padi

Televizioni Koha

Propozimi i PDSH-së për orarin e lëvizjes gjatë Ramazanit miratohet në mbledhjen e Qeverisë!

Televizioni Koha

Leave a Comment