03/12/2023
3.7 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoni

Moti sot do të jetë me diell, ndërkohë pasdite në pjesët jugperëndimore me vranësira mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Mëngjesi do të jetë i freskët, temperatura minimale do të jetë në interval prej 1 deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 20 deri në 27 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me erë të dobët. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 24 gradë Celsiusë.

Të fundit