21/03/2023
10.3 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në Maqedoni, i vranët dhe me reshje të dobëta shiu

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me reshje të dobëta shiu. Do të fryjë erë mesatare, e në pjesën perëndimore e fortë nga drejtimi perëndimor, e cila pasdite në pjesët veriore do të ndryshojë drejtimin në veri. Temperatura do të jetë nga 3 deri në 19 gradë.

Në Shkup me vranësira të pjesshme me reshje të dobëta shiu. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu. Temperatura minimale do të jetë 7 gradë, ndërsa ajo maksimalja do të shkojë deri në 17 gradë.

Të fundit