25/09/2023
20.5 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira lokale

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe me vranësira lokale, do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij nga 24 deri në 33 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe me vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 31 gradë Celsiusë.

Të fundit