03/10/2023
16.1 C
Tetovo

Të tjera lajme

Moti sot si me qenë verë, temperatura deri 23 gradë

Moti do të jetë me diell dhe më i ngrohtë. Do të fryjë erë mesatare, përkohësisht erë e përforcuar nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri 3, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 14 deri 23 gradë.

Në Shkup, mot me diell me erë mesatare, përkohësisht e përforcuar veriore nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të bie deri në 2, ndërsa ajo maksimale do të mbërrijë 20 gradë.

Deri të shtunën do të mbizotërojë mot me diell dhe më i ngrohtë. Të dielën do të ketë rritje të vranësirave, ndërsa gjatë natës drejtë të hënës reshje të përkohshme lokale të shiut.

Të fundit