Mungesa e pasaportave, përplasje Çulev-Spasovski – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

Mungesa e pasaportave, përplasje Çulev-Spasovski

Problemi me mungesën e pasaportave nuk do të zgjidhet deri në fund të marsit, njoftoi Ministri teknik i brendshëm Naqe Çulev.

Për mungesën e pasaportave, Çulev akuzoi paraardhësin e tij në këtë dikaster, Oliver Spasovskin. Ministri teknik i punëve të brendshme Çulev tha se Spasovski në mënyrë të jashtëligjshme ka realizuar tender për furnizim të dokumenteve të udhëtimit dhe ka firmosu marrëveshje me kompaninë gjermane “Veridos” për prodhimin e dokumenteve për vitin 2016-2017 në shumën mbi 12,8 milion euro.

Related posts

Gjendet një trup i pajetë në Kërçovë

Televizioni Koha

Reis Shakir efendi Fetai viziton myftininë e Tetovës (Video)

Televizioni Koha

Editorial/ Maqedonia e Veriut të ketë kujdes me Greqinë pasi mund ta pësojë si me Bullgarinë

Televizioni Koha

Leave a Comment