MYFTINIA E TETOVËS NDERON ARSIMTARËT NË DITËN E 7 MARSIT (VIDEO) – Tv Koha
Lajmi i Ditës Maqedoni

MYFTINIA E TETOVËS NDERON ARSIMTARËT NË DITËN E 7 MARSIT (VIDEO)

Tradicionalisht myftynia e Tetovës me manifestim solemn nderon veteranët e arsimit në vigjilje të 7 marsit –ditës së gjuhës shqipe.Me këtë rast pjesë e këtij manifestimi ishin drejtuesit e myftinisë së Tetovës, përfaqësues të komunës së Tetovës, veteranë të arsimit dhe mysfirë të tjerë.Myftiu I Tetovës Qani efendi Nesimi në mes tjerash foli për rëndësinë e dijes duke potencuar se pasi që dija është e shenjtë, ajo njëkohësisht është e rëndë, dhe kjo rëndësi dhe bartja e kësaj peshe, kërkon sakrificë , mund, angazhim dhe orvatje të pakompromis,

Në ndërkohë gjatë faljes së namazit të xhumasë në Xhaminë Muharemçe në Tetovë, një pjesë e saj  i është kushtuar ditës së 7 marsit.Myftiu Qani efendi Nesimi mbajti hytbe lidhur me rëndësinë e ditës së mësuesit. Ai falënderoi arsimtarë, hoxhallarët dhe të gjithë që kanë kontribuar dhe kanë dhënë shumë mund për të ruajtur arsimin në trevat tona.TV KOHA Urim Asipi

Related posts

BE përplaset me OBSH-në, nuk bien dakord për vaksinën

Televizioni Koha

Xhaferi: Liderët poliik duhet të gjejnë konsensus për datën e zgjedhjeve

Televizioni Koha

Filipçe: Mund të rekomandojmë të mbyllen kufijtë nëse del se hyrja e qytetarëve nga Serbia dhe Kosova rrezikon shëndetin

Televizioni Koha

Leave a Comment