Ndërroi jetë dr. Senadi nga Shkupi, edhe një mjek humbi betejën me virusin - Tv Koha
Kronika e Zeze Lajmi i Ditës

Ndërroi jetë dr. Senadi nga Shkupi, edhe një mjek humbi betejën me virusin

Për shkak të komplikimeve nga virusui Kovid 19 ka ndërruar jetë edhe një mjek në Maqedoninë e Veriut. Mbreme ka ndërruar jetë mjeku 53 vjeçar Senat Grboviq nga Shkupi.

Doktor Senati kohën e fundit ka punuar në një ordinancë private, kurse paraprakisht në Ndihmën e Shpejtë pranë Shtëpisë së shëndetit në Shkup.

Lajmin e kanë bë të ditur nga Asociacioni i specializantëve dhe mjekëve të rinj.
“Humbëm edhe një kolegë. Ngushëllime për familjen e doktor Senadit”, kanë shkruar nga ky Asociacion.

Related posts

Shpallet konkurs për imamin e xhamisë më të bukur në Maqedoni (Dokument)

Televizioni Koha

“Çdo gjë është shtrenjtuar para Bajramit” – qytetarët ankohen për çmimet e larta para festës

Televizioni Koha

Në trenat e Maqedonisë ende nuk mund të transportohet biçikletë, nisma qytetare “Në biçikletë” me peticion

Televizioni Koha

Leave a Comment