Ndërron jetë afaristi shqiptar nga Shkupi, Enver Maliqi - Tv Koha
Kronika e Zeze Lajmi i Ditës Maqedoni

Ndërron jetë afaristi shqiptar nga Shkupi, Enver Maliqi

Ka ndërruar jetë afaristi i njohur nga Shkupi, pronar i kompanisë Gemak Trade dhe Hotel Park, Enver Maliqi. Ai ishte edhe zëvendëskryetar i Shkupit. Maliqi gjithashtu ka qenë edhe konsull nderi i Meksikës, ndërsa në për më shumë se 30 vjet “Maliqi Group” ka vendosur shtyllat e suksesit duke krijuar shumë kompani në industri të ndryshme në Maqedoni, Shqipëri dhe Kosovë.

Siç njoftojnë familijarët ai ka vdekur si pasojë nga Kovid-19. Varrimi i të ndjerit do të bëhet sipas protokoleve shëndetësore, në varrezat e qytetit në Butel në ora 13:45.

“Familja Maliqi me keqardhje të madhe dhe pikëllim të thelle ju informon se ndërroi jetë Enver Maliqi. Miqtë, familjarët dhe opinioni gjithashtu i informojmë që varrimi do të bëhet sipas protokolleve të Ministrisë së Shëndetësisë kundër Kovid-19, në orën 13:45 tek varrezat në Butel. Ju jemi falenderues për fjalët tuaja në këto momente të vështira për familjen tonë”, njoftojnë nga familja Maliqi.

Tv Koha shpreh ngushëllime familjes Maliqi.

Related posts

Kuvendi i Maqedonisë sot fillon seancën e 30-të, në rend dite interpelanca ndaj Dimitrovit

Televizioni Koha

KRRE kërkon ta përcaktojë edhe çmimin përfundimtar të ujit

Televizioni Koha

Universiteti “Nënë Tereza” në Shkup hap dyert për studentët

Televizioni Koha

Leave a Comment